Köha, ärritus hingamisteedes 06.10.11 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere. Põdesin u. kuu aega tagasi läbi igasügisese paragripiepideemia, mille käigus oli kerge palavik, nohu ja köha.
Muret teeb aga see, et kuigi köha on peaaegu üle läinud, siis mitte 100%. Tunne on nagu oleks mingi võõrkeha hingamisteedes - nagu oleks saiapuru väga väikeses koguses kurku läinud. Rögaeraldust ei ole, palavikku ka mitte. Lihtsalt nagu ärritus hingamisteedes, mis köhides muutub tugevamaks. Sama sümptom oli ka eelmine aasta ja mäletamist mööda kadus see aeglaselt ära...

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Tegemist on postinfektsioosse köhaga, mis tõepoolest kestab pikemat aega. Teie poolt kirjeldatud kurguärritusele saab leevendust müntoni kommidest või veel parem trachitoli tablettidest, mida saab apteegist käsimüügist. Pikemaaegsem köha ja kõditustunne on tingitud bronhide hüperreaktiivsusest e. ülitundlikkusest. Kuna kirjeldate, et köha on peaaegu üle läinud, siis arvan, et muretsemiseks ei ole põhjust.