Mükoplasma 31.05.11 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Jäin haigeks selle aasta märtsi lõpus. Haigussümptome oli palju: süda kloppis, väike palavik (37,2), rinnus raske, sügavalt hingata raske, üleüldine halb enesetunne, peavalu, ebamäärased kõhuvalud. Perearst tegi südamekardiogrammi, see oli normis. Vererõhk oli normis, tavapärane vereproov ei näidanud ka põletikku. Röntgenpilt oli korras. Kuna palavik püsis, kontrolliti veel kilpnääret ja puukborrelioosi. Borrelioosi näitaja oli normist pisut kõrgem ja sain Doxylan ravi 3 nädalaks. Siiski selgus hiljem, et infektsionisti tehtud vereproov näitas kõrget mükoplasma hulka. Normpiir on 12, kuid minul oli üle 60-ne. Arsti kinnitusel oleks mükoplasma ravi olnud samuti Doxylan. 3-ndal rohu võtmise päeval palavik tõesti taandus (palavik kestis üle kuu, enne kui avastati haigus). Nüüd 4. nädalat peale rohukuuri lõppu on vasakul pool rinnus sügavalt hingates valus. See valu on vahel tugevam, vahel väiksem, kuid häirib. Köha ei ole, aga rinnus on selline raske tunne nagu kivi oleks rinna peal, eriti sügavamalt hingates. Köharohtu võtan ja teen Carmolise auru, kuid ei ole eriti muutusi.
Minu küsimus: kas tegu võib olla veel vana haiguse "järjega" või on see ikkagi mingi uus haigus? Kas peaks kontrollima uuesti mükoplasma näitajat ja laskma teha röntgenpildi?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kui haigustunnused on kadunud, siis ei ole vaja mükoplasma näitajat ehk mükoplasma vastaseid antikehasid kontrollida. Pigem arvan, et see tunne on jäänud infektsiooni põdemise järgselt. Kui see teie poolt kirjeldatud tunne ei nõrgene/möödu, siis võiksite uuesti arsti poole pöörduda, et täpsustada raskustunde ja valu võimalikku põhjust.