Midagi nagu oleks kopsus 14.04.09 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Viimasel ajal tekib aeg-ajalt tunne nagu midagi (mingi asi) oleks vasakus kopsus. Samas valus ei ole ja köhima ka ei aja - lihtsalt selline ebamugav tunne. Sageli tekib selline tunne voodis enne magama jäämist ja on üsna häiriv. Viimane kopsuröntgen tehti 2007 oktoobris töötervishoiu kontrolli käigus ja siis midagi ei leitud.
Kuu aega tagasi jätsin suitsetamise maha (järjekordselt). Enne seda suitsetasin vähesel määral (kuni 1/2 pakki päevas). Teen tervisesporti (ujun, sõidan jalgrattaga). Õhupuuduse tunnet seejuures ei ole tekkinud.
Mis võib sellist ebamugavat enesetunnet põhjustada ja mida peaks ette võtma, et põhjustes selgusele jõuda?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Tehke ära kopsupilt. Kui see on korras, siis soovitan kontrollida südant, kuna see asub ka vasemal. Võimalik on ka närvi-lihasvalu ülekoormusest tingituna.

Kõigepealt aga vaadake peegli ees, kas kopsuväliselt ei ole mingit muutust vasemal näha ja kas hingamisel liiguvad mõlemad pooled ühtlaselt.. Kompige sõrmedega rindkeret ja vaadake, kas kuskil on mõni valulik punkt, kus see "mingi asi" võiks olla.