valud keset rinnakut 16.10.08 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Valud keset rinnakut tekkivad öösiti,vahest kapeale pingutust.Halvematel päevadel tunnen kerget valu samas kohas ka söömisel ja külma joogi joomisel.Öösiti valutab ka parem rangluu.Süda on uuritud,peale rütmihäirete ja kõrgvererõhu pole leitud.Eelmiusel aastal uuriti magu,leiti ainult mingi bakter.7 aastat tagasi opereeriti ära parem rind vähi tõttu.Paremas silmas on olnud 2 korda tromb.Põen astmat,sellepärast tarvitan Neplitit.Kas valud keset rindu võivad olla astmastvõi haigetest bronhidest?Mida ettevõtta?Viimastel kuudel on ööd pooleldi magamata ja jõuetus on kallal.Perearstil ei julge enamkuhugi lasta saata,sest valude põhjust pole leitud.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kõigepealt tuleb kontrollida, kas astma on kontrolli all ehk kas ravi on adekvaatne. Öised kaebused võivad olla tingitud küll astmast. Kuna paremal pool on suur operatsiooniarm ja kudede tundlikkus muutunud, siis võivad valud osaliselt olla tingitud ka sellest. Maos leiti ilmselt Helicobacter, mis võib põhjustada vaevusi ülakõhus. Eelkõige tuleks ära kontrollida kõik olemasolevad haigused. Nt. ka rütmihäired võivad põhjustada mitmesuguseid väga ebameeldivaid tundmusi.