klamüüdia? 07.02.08 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere,

minu tütrel oli 3 aastat tagasi 15 aastaselt väga ägedal kujul mononukleoos. Raviti Merimetsa haiglas ca 3 nädalat, millest viimase nädala oli ta koos erinevate haigetega ühes palatis. Tema vastas oleval vanemal naisel oli diagnoositud kopsuklamüüdia. Ta köhis vahetpidamata ning kätt suu ette panemata.
Tütar taastus haigusest umbes poole aasta jooksul, kuid tema liigesed läkisd paiste. eriti paistes on pahkluu kohad. Hiljuti käis ta reumatoloogi juures, kes vaatas, et ka käte-, sõrme-, põlveliidesed on paistes. Kõik reumaproovid on korras, vere näitajad head. Vaid veresuhkur oli veidi kõrge, kuid normipiires.
Jalad külmetavad, kuid valu tavaliselt ei kaeba. Vahel on säärtes lihaskrampe.
Kas võib olla, et ta sai klamüüdia nakkuse? Mida soovitaksite liigeste paistetuse vastu? Kuidas seda diagnoosida?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kopsuklamüüdia ei ole omaette haigus, vaid bakter, mis võib põhjustada erinevaid haigusseisundeid, sealhulgas ka liigesvaevusi. Liigesvaevuste puhul tuleb pöörduda reumatoloogi poole, kes ka selgitab, kas võiks arvata kopsuklamüüdia osalust liigesvaevuste tekkes. Kuna olen kopsuarst, siis ei ole pädev antud küsimusele vastama. Tagantjärele kindlasti oletada ei saa, et tookord üldse mingi nakkusega tegemist oli.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kopsuhaigused

Tugev köha 3 nädalat

Köhin tugevalt kolmandat nädalat. Köhimisel on hood nii tugevad, et pean end kuskile toetama - köha nii kramplik ja raputab täiesti läbi. Palavikku ei olnudki, haiguse esimestel päevadel vaid kurguvalu ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Kuna olete nii kaua olnud haige, siis on küll õige aeg kopsuarsti juurde tulla. Palun helistage meie registratuuri 7 318911 ja paluge esimene vaba aeg minu vastuvõtule, usun, et saate selle juba järgmisel ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi