3 aastase poisi bronhiit 13.11.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Poiss 3 aastane ja mulle teeb muret, et kõik nn. viiruse-või külmetushaigused lähevad üle ägedaks bronhiidiks. 2 aastaselt tehti talle bronhooskoopia ( pähklikoor kopsus ) Tavalised käsimüügi köharavimid ei aita, ainult ventolin aitab, see sügis oleme haiged juba 3 korda. Kevadel nakatas ka tollal oma 3 nädalast venda ja olime kolmekesi kõik haiglas, ka nüüd sügisel sai vend (nüüd 5 kuune) nakkuse ja oli väga haige sama diagnoosiga - bronhiit.

Mida annaks minul teha, kas mingid uuringud vanemale poisile või midagi muud. Muidi poisid tublid ja hästi arenenud, midagi muud põdenud ei ole.

P.S. äkki peaks koju muretsema kas õhuniisutaja või õhupuhastaja või mõlemad? Väga murelik ema

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Palun minge eriarsti-lastekopsuarsti vastuvõtule ja rääkige samadest probleemidest. Kuna kirjutate, et aitab ainult ventoliin, siis on ilmselt tegemist spastilise iseloomiga bronhiidiga. Tuleks küsitleda allergia ja astma suhtes. Teie ise ei saa küll mingeid uuringuid teha, küll aga arsti küsimustele vastata.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kopsuhaigused

13-aastase poisi suitsetamine

Tere. Vabandust, kui see küsimus ei ole võibolla päris Teie valdkonna kohta, aga ei oska ka hetkel mujale pöörduda.
Mure on 13-aastase eelpuberteedis poisi pärast (häälemurret ja suuri kehalisi ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Kulla küsija,
Olen ka kahe lapse ema ja mõistan teie muret suurepäraselt. Ka minu lapsed on puberteedikud olnud ja igasugust suitsu proovinud, sh. neid populaarseid vesipiipe. Otse loomulikult ei ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi