astmaatiline bronhiit 08.12.06 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!Mida kujutab endast astmaatiline bronhiit,kas seda on võimalik ravida,kui kaua bronhiit kesta võib,mis aitaks köha vastu.Minu poeg on 7kuuune,kas ka nii väikestele lastele on võimalik teha täiendavaid uuringuid Tartus.Poja kopse uuriti ning kõik olevat korras aga ma tahaksin kõiges kindel olla.Tänan vastamast

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kuna olen täiskasvanute arst, siis imikutega kogemusi pole. Arvan, et on mõeldud nn. vilistavat bronhiiti. Ei ole olemas sellist haigust nagu astmaatiline bronhiit, on kas astma või bronhiit.Palun pöörduge lastepulmonoloogi poole, kes annavad nõu, kui poja haigussümptomid ei lahene või korduvad. Mingeid spetsiaalseid täiendavaid uuringuid imikutele ei ole. Eelkõige tuleb täpsustada diagnoos ja siis saab ka teada, millega köha ravida. Laste bronhiidid on sageli seotud kas nohu, põskkoobaste ja kõrvapõletikuga. Neid ravides kaob ka bronhiit.