BCG reaktsioon? 26.06.06 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Tütrel suurenes nelja kuu vanuselt vasaku kaenla all lümfisõlm ja perearst suunas meid kopsutohtrile. Tohter ütles, et see lümfisõlm kas puhkeb ära või väheneb aja jooksul. Nüüd on tütar aasta ja kahe kuune ja kuni eelmise nädalani väheneski lümfisõlme suurus tasapisi. Alates sellest kui ilmad muutusid kuumaks ja päikeseliseks on aga see lümfisõlm jälle suurenema hakanud. Millest selline reaktsioon ja mida selle lümfisõlmega ette võtta? Teised lümfisõlmed suurenenud ei ole! Ette tänades.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Tere,
Kuna jääb arusaamatuks lümfisõlme suurus ja suurenemise ulatus, siis palun minge ikka arsti juurde. Arst peaks kindlaks tegema, kas tegemist on ikka suurenenud lümfisõlmega ja kas suurenenud lümfisõlm vajab täiendavaid uuringuid või mitte. Ärapuhkemise mõiste on mulle võõras. Ka ei oska ma seostada ühe kaenlaaluse lümfisõlme isoleeritud suurenemist BCG reaktsiooniga.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kopsuhaigused

vastsündinu BCG vaktsiin

Küsimus vastsündinu BCG vaktsiinist, kuna sünnitusmajas tõenäoliselt ei teki võimalust seda teemat arstiga arutada.

Infolehel on kirjas, et immuunsüsteemi häired, sh. hüpogammagolulineemia ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Mul on kahju, aga ma ei oska teie küsimusele vastata. Kui soovite olla kindel, et tulevase lapsega oleks kõik hästi, siis konsulteerige eelkõige oma günekoloogiga ja kui vaja, siis ka immunoloogiga. Arvan ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi