vasakpoolne kopsupõletik 18.11.05 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Kolm nädalat tagasi haigestusin kopsupõletikku.Köha on nüüdseks peaaegu taandunud aga temperatuur kõigub. Kolm päeva tagasi polnud enam palavikku, siis oli 36,9 ja täna juba jälle 37,2. Olen viimased kaks päeva veidi õues käinud: poes. Täna on kohe külma- ja palavikutunne ka. Arst lõpetas sinise lehe, hommikul palavikku polnud, röntgenisse lähen nädala pärast, kuulates olevat kõik nagu korras. Mida ette võtta? Olen saanud 17 päeva antibiootikumiravi, mis täna lõppes.Eile ajas aevastama ja nina oli veidi vesine. Kas ma ei tohiks veel väljas käia? Olen ehk kauplusest saanud juba mingi uue viiruse?Kas tööle lubamine oli ennatlik? Mida saaksin enda turgutamiseks teha?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Haigusnähud on taandunud, ravi on olnud küllaltki pikka aega, väike subfebriilne palavik ei ole ägenemise tunnuseks. Külmas õhus, meie kliimas tihti ninad vesised. Väljas tohib ikka käia. Sõltub tööst ja tingimustest, arvan, et kui inimene tunneb, et tahab ja jõuab tööd teha, siis selle lubamine antud juhul ennatlik ei ole olnud. Järelkontroll radioloogilise leiu osas on plaanis niikuinii, et veenduda põletikulise infiltraadi resorbeerumises.