koormusastma 15.10.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Mida kujutab endast koormusastma? Tunnen füüsilise pingutuse korral (praegu trenni ei tee) hingamisraskusi. Mäest üles tõustes oli hiljuti tükk aega peale pingutust kehv olek - normaalselt ei saa hingata ja sellest tekib ärevus. Olen siiani arvanud, et viga on südames (muud pole leitud, kui kiire pulss), aga äkki võib olla tegemist hoopis millegi astmaatilisega. Olen mitmete asjade suhtes allergiline küll. Mismoodi saaks asja uurida?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Peaksite siiski pöörduma arsti poole, kes täpsustab kaebusi. Vajalikud on hingamise funktsionaalsed uuringud, vajadusel koormusel. Koormusastma ehk pingutusastma puhul sümptoome vallandavaks faktoriks on koormus. Rahuolekus hingamisega seotud probleeme pole. Siiski soovitan eriarsti konsultatsiooni.