Kõha 29.09.05 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

On kogu aeg kõva kõha, nii, et ajab oksele. Põhjust ei tea, aga annan infot, mis võib aidata. Sõjaväes keemia eriüksuses teenides olen saanud klooratsetoonfenooni, kloorpikriini ja diklooretaani mürgitusega olin 2 kuud haiglas. Sõjavagi oli 1983-1985. Tagasi tulles tervis oli OK. Tööd tehes eelmine aasta oli juhus, kui kõhisin vereklimpe. Tegelesin see aeg keemiaga, täpsemalt vaskoksiidi ja mangaanoksiidiga. Täpsemalt ei tea, kuna lisaks olid erinevate raskemetallide aurud, mis seonduvad metalli plasmalõikusega. Olen 3 korda teadvuse kaotanud ja kiirabi kohal käinud. Soomes õeldi, et vererõhk on 200 ja see on põhjus. Arstikindlustus ongi Soomes. Kasutan praegu"Brontex" tablette ja kui pea hakkab ringi käima, lahjat alkoholi. Mul on tuttav dr. keemia alal, tema soovitas tarbida searasva ja 100 ml. kanget alkoholi päevas. Pidi viima võimalikud vaseühendid välja. Ise küll ei ole kindel, et on vasemürgitus. Mida teha?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Vaseühendite ja searasva/ alkoholi osa ei oska kommenteerida; küll aga peaksite oma köha põhjust kontrollima. Vereköha teeb alati kopsuarsti ärevaks. Nii noorel inimesel (peaksite olema alla 40) ei tohiks olla teadvuse kadu ja kiirabivisiite, ilma et nad selle põhjust ei teaks. Niisiis, keemiliste elementide loetelu ei ole mulle piisavalt arusaadav, et selgitada Teie kaebuste põhjused. Ainult Brontexist vist ei piisa, soovitan ikkagi ka kopsuarsti juurde pöörduda.