Valu sissehingates-kas tõesti kopsupõletik? 03.03.05 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!Ma olen hädas valuga rindkeres vasakul pool.Valu on tunda eriti sissehingates,seljal kopsu allosas.Mul oli köha ,mis kestis oma poolteist kuud ja köha oli väga tugev kohati.Palavik oli minimaalne ja ka praegult on väheke,kusagil 37.2.Köha aga on peaaegu,et kadunud.Ka röga eriti pole,kui siis väga vähe ja see on selline klaasjas,valkjas vähe vahune.Käisin ka arstil,kus tehti vereproov,see oli korras.Kuulmisleidu pole. Aga rönken näitas põletikku ja mulle kirjutati 3-ks päevaks rohi-sumamed.Täna võtsin viimase tableti,aga miskit nagu muutunud ei ole.Äkki on kolm päeva ravi vähe(1 500mg tablett päevas)Muidu on ka väike probleem higistamisega ja ka väike nõrkus.Ise olen 29 aastane naine alles ja tervisega pole muidu probleeme olnud.Köhas olin ka esimest korda üle pika-pika aja.Köha tekkis mul juba detsembri keskel,kui ka mu lapsed olid bronhiidis.Siis jaanuaris köha taandus ja tekkis uuesti veebruari teisel nädalal.Ega ma eriti ravinud,kuna lapsi oli rohkem vaja ravida,Ja nii see köha nüüd ise järgi ongi jäänud,aga on tekkinud valulikkus,mis kestab küll juba nädala.Kui mitte rohkem.Algul arvasin,et see valu on tugevast köhast,et ära põrutanud rindkere,aga kuna nüüd pole köha,siis ei oska miskit arvata.Kas tõesti võib kopsupõletik olla???Või miski muu tõbi.Palun aidake.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kogu Teie kirjeldust lugedes jääb küll mulje, et tegemist võiks olla kopsupõletikuga, mille tõestuseks on alati vajalik infiltraadi olemasolu rö-filmil, mida Te ka kirjutate. Kopsupõletik põhjustab valu siis, kui on haaratud ka kopsukelme, mis on valutundlik. Ravi pikkuse kohta on raske arvamust avaldada, kuna selleks on vajalikud objektiivsed uuringud dünaamikas, Teie kaebused tunduvad olevat taandunud, v.a. rindkere valulikkus. Kui ka radioloogiline infiltraat näitab taandumistendentsi, s.t on oma ulatuselt ja intensiivsuselt vähenenud, siis ehk ravist isegi piisab, sest radioloogilise leiu täielik resorbeerumine võtab mõnevõrra kauem aega kui patsiendi kliiniline paranemine.