Pasiivne suitsetamine 16.09.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pean pidevalt tootama uhes ruumis suitsetajatega, ise aga ei suitseta. Kuulsin, et see on ohtlik. Tahaks teada teie arvamust. Ise olen 20 aastat vana, normaalse tervisega neiu.

Suur tanu vastuse eest.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kahtlemata ei ole Teie tervisele kasulik töötada suitsuses ruumis. Ainus soovitus Teile, nõudke oma tööandjalt eraldi ruumi suitsetajatele, et ka mittesuitsetaja oleks kaitstud. Kui järjekindlalt sellele probleemile tähelepanu pöörate, siis usun, et ka lahendus leitakse. Ka passiivsel suitsetajal võib ajapikku välja kujuneda bronhide ülitundlikkus ja nn. suitsetajabronhiit, sest tubakasuitsul on limaskesti ärritav toime. Paljudes töökohtades ja avalikes ruumides on tänapäeval suitsetamine keelatud. Selleks on ette nähtud spetsiaalsed ruumid, tagatud peab olema hea ventilatsioon.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kopsuhaigused

passiivne suitsetamine

kas passiivne suitsetamine on sama kahjulik kui nn. aktiivne suitsetamine? kuidas passivne suitsetamine on kahjulik? kas on samad terviseriskid mis suitsetajatelgi?

tänud ette info eest.

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Kõigepealt vabandan hilise vastamise pärast suvepuhkuse tõttu.
On ikka kahjulik. Kui viibite ruumis suitsetajaga, kes suitsetab paki sigarette teiega koos oldud ajal, siis võite arvestada umbes nii, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi