Pasiivne suitsetamine 16.09.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pean pidevalt tootama uhes ruumis suitsetajatega, ise aga ei suitseta. Kuulsin, et see on ohtlik. Tahaks teada teie arvamust. Ise olen 20 aastat vana, normaalse tervisega neiu.

Suur tanu vastuse eest.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kahtlemata ei ole Teie tervisele kasulik töötada suitsuses ruumis. Ainus soovitus Teile, nõudke oma tööandjalt eraldi ruumi suitsetajatele, et ka mittesuitsetaja oleks kaitstud. Kui järjekindlalt sellele probleemile tähelepanu pöörate, siis usun, et ka lahendus leitakse. Ka passiivsel suitsetajal võib ajapikku välja kujuneda bronhide ülitundlikkus ja nn. suitsetajabronhiit, sest tubakasuitsul on limaskesti ärritav toime. Paljudes töökohtades ja avalikes ruumides on tänapäeval suitsetamine keelatud. Selleks on ette nähtud spetsiaalsed ruumid, tagatud peab olema hea ventilatsioon.