Astma? 25.02.04 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem on selles,et mul on raske hingata sisse-välja(eriti hommikuti,isegi mõnikord ärkan valust rinnas ja ei saa normalselt hingata,pean õhku suuga püüdma),ka füüsilisel koormusel tunnen,et tekib hingamispuudulikus,ja valu vasakul pool(rohkem taha) on pidev,paremal pool mõnikord pigistab õla poole.
Selline olukord jaanuari keskelt peaaegu iga päev.Olen kontrollinud süda,see on korras.
Olen 21 aastane naisterahvast,lapsepõlves oli tbc ja 6 kuu jooksul ravi,esineb krooniline bronhiit ja köha(aga viimasel ajal mul ei olnud külmetushaigusi),ei suitseta.
Mis tähendab sellised tunnused?Kas areneb astma?Mis testid saaks teha?
Äitah

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Tuleb mõelda küll astma võimalikkusele, kuna põete kroonilist bronhiiti ja kaebate köha ja hingamisraskust. Vaja on teha hingamise funktsionaalsed uuringud ja kopsude röntgenülesvõte.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kopsuhaigused

Astma ja loomakarvad

Minu organism on tundlik kassikarvadele, kusjuures esimese reaktsioonina tekib silmade kipitus-punetus, siis nohu ja mõne tunni jooksul ka hingamisraskused (astma). Koerakarvade suhtes nii tugevat reaktsiooni ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Piisab sellest,et olete allergiline kassile ja võiksite koduloomi mitte võtta. Te ei pruugi olla allergiline ühtsorti koerale, samas kui teistsorti koerale jälle olete. Kindlasti ei tohi see koer elada ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi