tuberkuloos? 16.02.04 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Öelge palun,kas tuberkuloosil ja klamüüdial on ka midagi ühist?Kui lapsel leiti klamüüdia ja mükoplasma ,aga palavik ei taha üle minna ,koguaeg 37,3 ,umb nii ja laps on voodis juba 5 .nädalat,kas siis peaks ka tuberkuloosi kontrollima??Tänan.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Midagi ühist neil ei ole. Kui laps on nii kaua haige, siis on otstarbekas teha kopsude röntgenülesvõte, mis on ühtlasi ka tuberkuloosi kontrolliks. Oluline on selgitada palaviku põhjus, see ei pruugigi kopsus olla, lastel sageli põskkoopapõletikud, kõrva-kurgupõletikud.