Raske hingata 10.02.04 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr.Lill!
Minul on selline mure-umbes pool aastat vahelduva eduga köhin, ei pidevalt, ei oskagi määratleda, mis situatsioonis või mis seda vallandab, kopsupilt on korras. Kui liigun trepist üles, näiteks juba teisele korrusele, siis samaaegselt ei saa rääkida-hingeldan ja kuidagi imelikon, tõmban kuidagi automaatselt nagu lisaõhku, kui koorust pole, siis sellist olukorda ei teki. Lisaks on justkui allergiline nohu ja õhtuti võimenduv raske hingamine (hingan pidevalt välisõhku kopsudesse). Kopse kuulatud ei ole, ´ise mingit vilinat hingamisel ei kuule ega vist teisedki. Kas tegemist võib olla koormusastmaga või on see lihtsalt mööduv põletik hingamisteedes? kasutan vastavalt enesetundele Sumamedi(oli vist õige nimi) või Brontexi?. Millest peaks alustama? Kas võib olla tegemist lihtsalt nö. pingeköhaga? Tänan teid ette vastuse eest.
Murelik, 26a naine

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Võib olla tegemist astmaga, kuna esineb pikema aja vältel krooniline köha, allergiline nohu ja hingamisraskus. Alustama peaks arsti juurde minekust, kindlasti on vajalik hingamise funktsionaalne uuring. Sumamed on antibiootikum, millel on kindel näidustus, vastavalt enesetundele ei ole tema kasutamine õigustatud.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kopsuhaigused

Hingamine raskendatud

Tere

Nimelt üle 3 nädala on mul söömise ajal ja peale söömist nii umbes tund aega sisse hingata raske, nagu õhku jääks väheks ja ei saa lõpuni sisse hingata.

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Kopsuhaiguse esinemist selle kirjelduse järgi esialgu küll ei kahtlusta. Aga kui kaebused püsivalt kestavad/ intensiivistuvad, siis tuleb arsti poole pöörduda. Soovitan esialgu minna perearsti juurde, ...

Loe edasi

raske hingata

Tere doktor.
Ma olen 23 aastane naisterahvas. Nimelt on mul üks mure. Kahjuks ma ei tea kas ma olen selle küsimusega öigesti teie juures.
Viimase aasta jooksul on mind tabanud sellised hood: ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Peaksite arsti poole pöörduma, et teha vajalikud uuringud. Õised õhupuudushood on eelkõige viide astmale, rohkemat ei julgeks oletada. Teie kaebusi on vaja täpsustada.

Loe edasi

tuberkuloos?

tere!

sooviksin teada, kas pigistus rinnus, pidev röga kurgus, raske hingata, kuiv köha, vahel 37-2 palavik, v6ivad olla tuberkuloosi nähud?

kas vereproov peaks näitama selle haiguse ...

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Kopsutuberkuloosi diagnoositakse röntgenpildi järgi ja tuberkuloositekitajate leidmisel rögas. Kuna kaebused on mittespetsiifilised ja verepilt samuti, siis nende järgi tuberkuloosi diagnoosida ei saa. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi