mükoplasma 05.02.04 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Minu kopsust leiti mükoplasma bakter (kui norm on 30 "mingit ühikut", siis mul oli 200).
Tõenäoliselt just selle mükoplasma tõttu on mul umbes iga ühe-kahe kuu tagant mingid palavikuhood - kestab see umbes nädala või kaks ja palavik jääb 37,1 kanti, aga enesetunne on äärmiselt kehv ning häirib väga igapäevaelu, kuna olen sel ajal suhteliselt jõuetu.
Siit ka minu küsimus - mida teha, et mükoplasma ei aktiveeruks ja enam neid palavikke ei põhjustaks? Millised asjaolud võivad mõjutada mükoplasma nö
.ö. aktiveerumist ja paljunemist? Mil moel on võimalik seda vältida või ravida? Ühesõnaga- kuidas sellest probleemist vabaneda???

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Ma ei ole Teiega päris nõus; vaevalt küll et mükoplasma bakter Teil kopsust leiti, küllap tehti vereproov ja seal oli baterivastase antikehade leid komplemendi sidumise reaktsioonil 1:200, mis võiks viidata värske nakkuse olemasolule. Kopsumükoplasma põhjustab ülemiste ja alumiste hingamisteede infekstsioone kõigis eagruppides, enim noortel kuni 20-aastastel. Sagedasem on palavik ja peavalu, millele järgneb 2-3 nädalat kestev köha. Võib esineda ka kopsuväliseid sümptoome: nt. südamelihasepõletik ja liigesvaevused. Minu arvates tuleks Teie puhul otsida palaviku põhjust, mis haigusega siiski tegemist on, palaviku põhjusi on palju, mitte ainult mükoplasma nakkus. Tundub, et miinimumnõuded selles osas on täitmata. Samas peab mainima ka seda, et infektsiooni diagnoosimine antikehade määramise abil on tihti ebatäpne ja retrospektiivne, kindlasti ei ole ka uuritud paarisseerumeid, seega ebatäpsus veelgi suurem. Mükoplamainfektsioonid paranevad üldiselt hästi. Kokkuvõttes ei saa ma üldse kindel olla, et Teie kaebused on mükoplasmast tingitud ja samuti ei tea ma ka, kas olete mingit ravi saanud.