allergia kemikaalide vastu 13.03.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

kuna lubasite mul uuesti kirjutada, siis teen seda. võtan hommikul ja õhtul kaks doosi (200mcg) becotide diski. Ninna panen hommikul ja õhtul flixonaset. Olmetolmu, õietolmu jms vastu need rohud enamvähem aitavad (kui ei ole tegemist suure koguse tolmuga), aga kemikaalide vastu paraku mitte. Olen kopsukliinikus arvel, aga paraku pole siiani lahendust leitud. Mind häirib väga, et ma ei saa käia seltskonnas ja pean alati pabistama, kas kuskil mingit allergeeni pole. Peale kokkupuudet ükskõik millise kemikaaliga on mu elu kaks nädalat väga halb, sest hingata ei saa, pea valutab, on köha ja nohu. Selline seisund on tegelikult peaaegu pidev, sest mingi koguse allergeeniga kuskil ikka kokku puutun. Kui teete mulle mõne ettepaneku, siis saan seda oma kopuarstiga arutada. Olen 26 aastane ja 13 aastat allergik olnud. elan ja toitun tervislikult. olen 176 pikk ja kaalun 63 kg.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

kemikaalide vastu on väga raske lahendust leida. Soovitaksin suukaudset antiallergilist tabletti (zyrtec, claritine). Kui Teie astma diagnoos on kinnitatud, siis ehk võiks raviannust tõsta, kuna kaebate just hingamisraskuse, nohu ja köha üle. Ärge kasutage kodus pulbrilisi kemikaale ege aerosoole, vaid geele, võimalusel ülemiste hingamisteede kaitsevahendit.