Pidev köha 13.03.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Olen mures enda abikaasa (29.a.) tervise pärast. Nimelt vaevab teda juba pikemat aega, s.o. umbes 2 kuud pidev köha, mis on suhteliselt kinnine ja väga "sügaval" asuv. Sügaval sissehingamisel on kuuldav vilin. Perearsti poolt teostati küll kopsuröntgen, mis mingit olulist muutust ei näidanud ning peale seda kirjutati välja antibiootikume, mis aga midagi ei aidanud. Kas oleks vaja ehk teha veel mingid täiendavad uuringud, nt. bakterioloogiline uuring, bronhoskoopia vms. ? Kuhu sellisel puhul pöörduda (Kopsukliinikusse ) ?

Lugupidamisega Margit Kala

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

kõigepealt oleks vaja teada, kas haigus algas ägeda kliinikuga ja on nüüd vinduma jäänud; või on sarnaseid kaebusi ka varem olnud. Kopsuröntgen näitas, et kopsupõletikku ei ole; seega ehk pika kuluga bronhiit, mille tekitajat me praegu ei tea. Mõned täiendavad uuringud võiks küll teha, aja saate kokku leppida kopsukliiniku telefonil 449-911.