bronhiaalastma 20.06.01 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Minu 5-kuune poeg köhib sünnist saati (mitte väga tugevalt ja vahel on mitu päeva vahet). Köhale lisandus kuskil 3-l kuul hingeldus, mis kestis paar päeva. Praegu on hingeldus jälle tagasi, ka köha, mis on koguaeg olnud kuiv, on pisut tugevam (mõlemat kuskil 2 nädalat). Lastearstilt abi pole saanud. Kuidas diagnoositakse bronhiaalastmat ja kas selliste sümptomitega võib seda kahtlustada? Kuhu abi saamiseks pöörduda, kui piirkondlik lastearst lapse seisukorrast huvitatud pole?

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Imikuga soovitan pöörduda lastepulmonoloogide poole Lunini tänava lastehaiglas, kes selgitavad välja, kas Teie kahtlusel bronhiaalastma osas on alust. Paluge oma piirkondlikult arstilt suunamist, kui lapse kaebused ei kao.