singulair ja pulmikort 12.01.04 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Minu 5 aastasel lapsel diagnoositi algav astma. Arst otsustas mitte kirjutada pulmikorti vaid hoopis singulairi ravi. Singulairi võtab laps juba teist pakki ja seni kõik korras, kuid ikkagi huvitab nende ravimite erinevus.
Ette tänades.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Pulmicort on lokaase põletikuvastase toimega glükokortikosteroid e. hormoonpreparaat, mis vähendab hingamisteede reaktsiooni histamiini ja teiste bioloogiliselt aktiivsete ainete nt. metakoliini suhtes. Singulair on suunatud leukotrieenide vastu, mis astma korral põhjustavad mitmeid reaktsioone hingamisteedes. Seega toime erinevus on erinevate põletiku mediaatorite suhtes. Erinevus on ka manustamisviisis. Pulmicort hingatakse sisse otse hingamisteedesse, singulair võetakse suu kaudu õhtul. Kui singulairist monoteraapiana piisab, on see väikelapsele ja ka Teile väga mugav. Kui ei piisa, siis korraldatakse raviskeem ümber.