Kopsus vilin..või miski muu? 20.11.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Arst kuulab mitmendat korda kopse, vasakus kopsus midagi vilisevat-kahisevat. Röntgen pat. leiuta. Samas on südames väike ava (klapp ei sulgu korralikult). Kas on võimalik, et arst kuuleb tegelikult südamekahinat? Nimelt soovitatakse bronhoskoopiat, et ehk on midagi kurku-kospu tõmmanud. Tegu ligi 3-aastase lapsega. Ilma asjata sellist traumat ja narkoosi lapsele ei tahaks (on korra juba operatsioonil käinud oma lühikese elu jooksul).

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Arvan, et kopsuarst peaks küll oskama vahet teha, kas on tegemist kopsu või südame auskultatoorse leiuga. Alati on võimalus ka konsulteerida südamearstiga südamest tingitud kahinate suhtes. Bronhoskoopia näidustuse suhtes ei oska arvamust avaldada, palun täpsustage seda oma arstilt, kes Teile selgitab, mida uuringust oodatakse.