Kuiv köha 03.11.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Olen juba viiendat päeva köhas. Toidan last rinnaga ja ei julge eriti kangeid rohte võtta. Praegu olen Bronhikumit tarvitanud. Mis oleks minu olukorras kõige parem.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Paljudest köharavimitest tuleb tõesti loobuda, sest ravimi toimeaine eritub rinnapiima, kus tema kontsentratsioon on isegi kõrgem kui ema vereseerumis.
Arvan, et võiksid sobida köhakommid, mis sisaldavad mentooli-eukalüpti-piparmünti või tabletid, mis koosnevad ravimtaimedest, nagu seda on bronchikum. Kui aga siiski vajate ravimeid, siis ilmselt tuleks sellesks ajaks rinnaga toitmine katkestada.