kopsutuberkuloosi ravi kohustuslikkusest 30.09.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Palun öelge, kas tuberkuloosi ravi on kohustuslik? (Haige inimene võib ju ohustada teisi inimesi).Kas tuberkuloosi põdev vanglas olev isik võidakse lasta välja tema karistusaja lõppedes,kui haigus on veel lõpuni välja ravimata, või hoitakse kõiki haigeid kohustuslikus korras haiglaravil seni, kuni nad enam nakkavad pole?Kuidas nakkab see haigus kõige sagedamini, ja mis aja jooksul peab olema kontakt, ning missugune kontakt? Ette tänades vastuse eest!

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Praegu ei ole võimalik ravida patsienti tema enda tahte vastaselt, kedagi kohustuslikus korras haiglaravile panna ei saa. Haigus levib enamasti piisknakkuse teel. Kui patsient on bakterieritaja, siis kindlasti sõltub teise inimese nakatamine temaga koos oldud ajast, mida pikem see on, seda suurem võimalus nakkust saada. Peab aga mainima seda, et kõik nakatunud inimesed ei pruugi haigestuda. See sõltub ikka konkreetsest inimesest endast.