Imelik kopsu haigus 19.09.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere et mul on selline küsimus et mu sõbra emal on mingi kopsu haigus pere arst andis diagnoosiks bronhiit aga et see on väga sügaval nii arvab ta ja ta määras rohu OSPAMOX 500 mg (2korda päevas 1 tablett korra kohta) aga kuna see ei aidanud läks mu sõbra ema tagasi arsti juurde. Arst kuulas ja määras DOXY HEXAL 100 (2 korda päevas 1 tablett korra kohta) ja suurema doosi OSPAMOX 500 mg (2 korda päevas 2 tabletti korra kohta). Aga see pole 4 päeva jooksul mingit muutust olukorras teinud ja tugevad valud on kopsude selja poolsetses osas. ma arvan et asi on mingi kopsupõletiku versiooniga (aga ma pole spetsialist). Ma tahaks tead kas need rohud on ikka efektiivsed millegi sellise raviks ja et kas see on ikka bronhiidiga või millegi muuga. Kahtlus on selles et see pere arst on tihti ravimite määramisega "puuse pand" ja tahaks spetsialistiga konsulteerida ja kontrollida et kas asi on õige. Ootan kiiret vastust.
Ette tänades Tanel

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Kopsupõletiku olemasolu tehakse kindlaks röntgenoloogilise uuringuga, seetõttu ei saa ma vastata, kas tegemist on bronhiidi või kopsupõletikuga.
Mõlemad ravimid on antibiootikumid, millega ravitakse põletikulist protsessi. Kui üks ravim ei aita, siis on vajalik leida efektiivsem ja tulemuslikum ravim. Ravimi efektiivsust kontrollitakse tavaliselt 72 tunni möödudes; kui haige seisund paraneb, siis jätkatakse samaga, kui ei, siis leitakse uus ravim.