raske hingata 08.09.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere doktor.
Ma olen 23 aastane naisterahvas. Nimelt on mul üks mure. Kahjuks ma ei tea kas ma olen selle küsimusega öigesti teie juures.
Viimase aasta jooksul on mind tabanud sellised hood: ei saa löpuni sisse hingata kuna rinnus "torgib". Saan vaid korraks lühikeselt hingata ja siis hingan kohe völja. Völjahingates valu ei ole. Kummaline on see et need hood tabavad mind nüüd ööseti. Siis ärkan selle peale, et enam hingata ei saa. Lamades on asi hullem pean istuma vöi köndima. Need hood tekivad ebaregulaarselt- vahest kord kuus vahest möni pöev järjestikku. Nüüd viimased korrad on lausa nii hull olnud et kogu ülakeha on valulik, mitte ühes kindlas kohas torge.
Olen mittesuitsetaja.
Ette tänades

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Peaksite arsti poole pöörduma, et teha vajalikud uuringud. Õised õhupuudushood on eelkõige viide astmale, rohkemat ei julgeks oletada. Teie kaebusi on vaja täpsustada.