klamüüdia 25.08.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Mis on ülemiste hingamisteede klamüüdia? Kas see on ravitav ja kust tuleb selline haigus?Olen mai kuust pidevas palavikus(37,2)hääl on ära ja ükski kurgu rohi ei aita.Pidev nõrkus on ja liigesed on hakanud valutama. Kas need asjad võivad olla omavahel seotud?Kas see haigus võib ka mu lapsele nakatuda?Olen käinud perearsti juures tema on nõutu.ETTE TÄNADES.

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Hingamisteede klamüüdia (ladina keeles Chlamydia pneumoniae) on rakusisene bakter, mis võib põhjustada mitmesuguseid haigusi, nt. bronhiiti või kopsupõletikku. Eelkõige haigus ikka diagnoositakse oma kliiniliste tunnuste järgi ja ka püütakse selgitada põhjus või põhjustada, et saaks nii rakendada õiget ravi. Alati ei leia põhjustajat või on neid mitu. Bronhiit ja kopsupõletik on ravitavad ka siis, kui nad on põhjustatud hingamisteede klamüüdia poolt. Arvan, et ärevuseks pole põhjust, klamüüdia on üks paljudest batsillidest. Kuna ta avastati u. 1985.a., siis teatakse temast vähem.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kopsuhaigused

Pronhiit

Tere!

Kas pronhiidi ravim on ka doxucycliin, mis on ka klamüüdia ravim?

Hille Lill

Vastas dr Hille Lill

Doxocyclin on antibiootikum, millega ravitakse põletikulisi haigusi. Klamüüdia on bakter, mis võib põhjustada haigust, nt. ka bronhiiti. Antibiootikumi valiku otsustab arst igal konkreetsel juhul eraldi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi