Kinnine hingamine 17.06.03 / Kopsuhaigused

Külastaja küsib:

Tere, dr. Lill!

Väga tahaksin teada Teie arvamust.

Minu abikaasa põdes aastal 2002 tuberkuloosi.Õnneks, on see jube haigus edukalt välja ravitud ning üldiselt tunneb mees ennast hästi.Üks ainuke asi, mis tekitab muret, on tema hingamine.Näost on ta küll roosa, pole kahvatu, vere proovid korras ehk ei näita hapniku puudulikkust, vaid mees kaebab, et aeg-ajalt tunneb , et tal õhku ei piisa, tal on raske sissehingata, nagu oleks mingi takistus kopsude sees.
Paljud pulmonoloogid vaatasid teda, tehti ka bronhhoskoopiat, kõik on korras, pildid on ka rahuldavad, hingamisel müra ei ole. Arstid rääkivad, et probleem on närvides, sest mu mees on suhteliselt närviline ja murelik.

Mida Teie sellest arvate?Muidu tuberkuloosi pärast jäi tema paremas kopsus nii nimetatud arm suitsu filtri suurusega, äkki see on põhjus?

lugupidamisega, Julia

Arst vastas:

Hille Lill

dr Hille Lill

Pulmonoloog

TÜK Kopsukliinik

Nii väikesed tuberkuloosi põdemise järgsed röntgenoloogilised jääknähud küll hingamisraskust ei põhjusta. Kui ka spirogrammil registreeritud hingamise funktsionaalsed näitajad on korras ja muud kopsuhaigused välja lülitatud, siis võiks küll arvata, et tegemist on stressist põhjustatud tundmustega.