Vahekord enne spermaproovi 01.03.18 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! Tuleval nädalal on tulemas meie esimene ivf. Mees on eelneval nädalal ära ja saabub 1.5 päeva (ca36h) enne protseduuri. Punktsiooni päeval on viimasest vahekorrast möödas täpselt 7 päeva. Tean, et enne proovi andmist peaks 2-5 päeva vahekorrast hoiduma, meil vahe 7 päeva. Minu küsimus on, et kas proovi parema kvaliteedi osas (ei ole parimas korras sperma) peaksime vältima vahekorda või just mitte?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Ei pea vältima
Terv,
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

kunstlik viljastamine

Tere. Sooviksin teada millise arsti juures peab mees käima ja mis protseduurid tegema kui on soov saada kunstlikul viljastamisel last?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
mees võiks registreeruda Kliinikumi meestekliinikusse suvalise meestearsti vastuvõtule ja paluda viljakusuuringuid. Registreeruda saab tel 7319 100 kaudu. Meestekliinikul on filiaalid mitmes ...

Loe edasi

Kehaväline viljastamine

Tere. Meil on selline probleem, et mu mehel on juba sügisest saadik prostatiit ja ta on võtnud nüüd antibiootikume, mis on aidanud ja ei ole ka. Aeg-ajalt tunneb ikkagi valu. Ta tegi ka sügisel spermaproovi, ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Põletik kahjustab kindlasti sperma kvaliteeti, tervis peaks IVF ajaks olema parimas võimalikus korras. Ei tea, kas olete juba IVF järjekorras. Kui veel ei ole, siis arvestage, et järjekorrad on pikad.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: