Enneaegne ovulatsioon 27.06.11 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere
Läbisin esimese IVF protseduuri, kuid siirdamiseni ei jõudnudki, kuivõrd punktsiooni toimumise hetkeks oli ovulatsioon juba toimunud. Hormoonide mahasurumiseks kasutati Suprecuri. Viimase annuse Suprecuri manustasin 2,5 tundi enne Ovitrelle süsti ja Ovitrelle süsti tegin täpselt 36 tundi enne punktsiooni. Päev enne punktsiooni oli kõht turses ja alakõhus valud ning punktsiooni ajaks olid enamus folliikuleid juba ovuleerunud. Kuna ravimeid sai manustatud täpselt arsti ettekirjutuse järgi, siis mis võis tingida enneaegse ovulatsiooni toimumise? Kas on mingid tegevused, millest tuleks enne punktsiooni hoiduda (sport, seks, päevitamine jne), et järgmisel katsel ei tekiks samasugust situatsiooni?
Tänan

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Järgmisel katsel kasutatakse ilmselt teistsugust stimulatsiooniskeemi või punkteeritakse varem. Teie enda tegevustel ei ole tähtsust.
AE