Kunstlik viljastus 43.a 22.09.19 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere. Olen 43 aastane ja sooviks väga last (1 laps olemas) Olen paar aastat tagasi proovinud 2 x kunstliku viljastust, kahjuks rasedused katkesid kohe alguses. Kas peaksin seekord kasutama doonor munarakku? 2018 aastast hakati tegema ka geneetilisi uuringuid enne siirdamist, mis tulemusi on see tänaseks andnud ja kas tõesti on raseduse võimalus sellega suurem?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
doonori munarakkudega on rasestumise ja sünnitamise tõenäosus märksa suurem. Aga kas Te peaksite otsustama doonori kasuks või võiks veel oma rakkudega üritada, seda saab öelda pärast läbivaatust ja analüüside tegemist.
Embrüodiagnostikaga on rasestumise tõenäosus suurem, sest siiratakse ainult normaalse kromosoomikomplektiga embrüod. Teisalt, mõnedki normaalsed embrüod ei pruugi üle elada külmutamist/sulatamist, mis käib diagnostikaga kaasas.
Terv,
AE