IVF ja analüüsid 28.12.21 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Just lõppes edutult 7s IVF ring. Alustasime seoses mehepoolse probleemiga (2x tese nulltulemusega ja siis mingi ime ja iga kord on IVF puhul saanud piisavas koguses aktiivseid seemnerakke). Minu analüüsid tehti 2 aastat tagasi (kõik korras ja AMH 2,1). Esimesel aastal biokeemiline. Aasta tagasi vahetasin kliinikut ja uusi analüüse ei tehtud. Alati mul eri raviskeemid. Uues kohas esimene siirdatud AB emb ei pesastunud. Edasi östrogeerniga primed katse, mis jäi pooleli, siis bemfola katse kus sai 2 munarakku, aga siirdamiseni ei jõudnud. Nüüd viimane gonal ja sai 3 küpset munarakku, 2 viljastus õigesti, aga ikkagi 5nda päevani ei kasvanud kumbki. Nüüd arst ütles, et enam ei ole mõtet proovida ise ja doonori valik. Kas ei oleks siiski pidanud analüüse tegema vahepeal? Kas tasuks võtta teine arvamus või on 42 ja kohe 43 ikka vanus kus oma munarakkudele ei tasu üldse loota?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
doonori munarakkude kasutamine on õigustatud. Oma rakkudega rasestumine on samuti võimalik, aga selle tõenäosus on vast 1-2%.
Analüüside osas kahtlen, kas oleks võimalik saada uut olulist infot. Üldiselt tehakse vajalikud analüüsid ära juba enne viljatusravi algust.
Terv,
AE