rahuldavad embrüod 04.03.16 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on teine IVF tehtud. Esimesel katsel saadi 9 munarakke, millest siirdati 6.päeval ühte AA klassi embrüot, külmutamiseks ei ole aga midagi jäänud ega implantatsiooni ei toimunud. Nüüd saadi teises kliinikus 5 munarakke, neist 4 viljastus ja siirdati juba 2.päeval rahuldava kvaliteediga embüot (C klass vist) - teisi ei ole. Kas on võimalus et see saab hakkama ja jääb ellu, kuna looduslikkus keskkonnas on tal parem?
Minu vanuses (29.a) tulemus on vist üsna kehv... Aga mul on endometrioos. Kas on mingeid ravimeid, mis saaksid munarakke kvaliteedi parandada? Saan aru et olen nendega sündinud ja endometrioos ei mõju hästi, aga on ju neid kellel on kvaliteet parem! Aitäh

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
rasestumine on nii kompleksne protsess, et käesolevas vastuses ei jõua kõiki seda mõjutavaid asjaolusid käsitleda. Antud olukorras soovitan lihtsalt rahulikult jätkata viljatusravi. Teie vanuses on rasestumise tõenäosus kokkuvõttes väga hea, vaatamata endometrioosile.
AE