Miks IVF ei õnnestu? Kui kiiresti uuele katsele stimuleerima pärast FET-i? 11.09.19 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere!
Minu punktsioon oli mais. Kuna hormoonid olid pärast seda paigast ära, siis kohe siirdamist ei toimunud. Kaks blastotsüsti said külma ja siirdati septembris. Lootused olid kõrged, sest mul on kaks rasedust viimase 4 aastaga ise väga kergesti tekkinud ja sperma kvaliteedi probleem on tuvastatud mehel (minul peaks kõik korras olema).

6 päeva pärast blastode siirdamist oli HCG 4 ja 9 päeva pärast siirdamist 2. Seega rasedust pole, aga midagi justkui oli. Samuti oli mul mingi aeg kevadel sarnane juhus ise rasestuda proovides, kus päevad jäid hiljaks rasedustestile sain kerge triibu, kuid siis algasid päevad, triip kadus ja rasedust ei olnud.

Nüüd ma olen väga nõutu, kuidas ma edasi peaksin toimima. Miks nad minu sisse kinni ei jää? Kas ma peaks laskma teha lap, et vaadata, mis mul seal sees toimub? Siiani arstid ei ole seda vajalikuks pidanud. Kas seda tehakse mingil kindlal tsükli ajal või peab ootama nt selle tegemisega et ma FET-ist taastuks? Ideaalis ma laseks selle teha nö haigekassaväliselt (ise makstes) esimesel võimalusel.

Kui kiiresti pärast LAP-i võib alustada uuesti IVF stimuleerimisega?

Kui te leiate, et LAP-i pole mõtet teha, kui kiiresti siis ma võiksin pärast oma FET-i uuesti stimuleerima hakata?

Kas TÜK-is on IVF-ile järjekord ka ise makstes?

K.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
esitatud info põhjal ei näe ma vajadust laparoskoopia tegemiseks. Pärast FETi võite koheselt stimuleerima hakata. Ise makstes IVF järjekorda ei ole.
Kui soovite põhjalikumat nõustamist, registreeruge palun minu vastuvõtule tel 7319 100 või www.kliiniku.ee kaudu
Terv,
AE