Hcg ja ivf 14.09.22 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere,

Kui siirdatakse naisele külmutatud embrüo mis on ca 5/6 päevane siis kui kiiresti peaks hcg naise vereringesse tekkima? Mitme päeva jooksul peaks pesastumine olema toimunud?

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
embrüo pesastub paari päeva jooksul, hcg ilmub verre veel paar päeva hiljem. Arusaamatuste vältimiseks soovitan anda vereproovi 7 p pärast siirdamist, mitte varem.
Terv,
AE