Duphaston, tsüstid ja rasedus 16.02.12 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere

Olen püüdnud rasestuda mitu aastat. Eelmise aasta sügisel tehti laparoskoopia - munasarjad olid kõvasti kapseldunud ning tsüstilised. Arsti sõnul tehti kapslitesse minu auku. Edasise plaani kohaselt pean nüüd ootama aastakese. Jätkasin isetadlikult enne laparoskoopiat alustatud Duphastone kuuriga (2 tbl päevas, 10 päeva)+ Metformin (0,5 tbl 2x päevas). Kas toimin õigesti, et võtan Duphastoni edasi ning kas antud raviskeem võiks soodustada rasestumist? Praegu on mitmel kuul pärast 5-päevast Duph tarvitamist tekkinud valud alakõhus. Kõik nõuanded on väga oodatud.

Tänan südamest ette.
H.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
esimene ja peamine nõuanne on omal käel ravimeid mitte tarvitada. Ma ei tea Teie juhu üksikasju, aga duphastoni soovitan mitte võtta. Vastasel juhul Te ei saagi aru, kas laparoskoopia aitas või mitte (kas tsükkel tekkis või ei). Metformiini võite võtta, kui arst kunagi määras.
AE

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Kehaväline viljastamine

Siirdamisjärgne progesterooniravi

Tere! 4 päeva tagasi toimus siirdamine külmutatud embrüotega (3tk). Loomulikku tsüklisse. Küsimus: kuna limaskest on olnud õhuke, siis kas peaks juurde võtma duphastoni vm? Naistearst neid ei määranud. ...

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Tervist,
duphaston vms ei tee limaskesta paksemaks. Kui arst ravi ei määranud, ju siis ei pidanud Teie puhul vajalikuks. Loomulikus tsüklis siirdamise korral pole ravimid tingimata vajalikud.
Loe edasi

Raseduse peetumine ja Duphaston

Kas ravim Duphaston aitab raseduse peetumise vastu või raseduse peetumise vastu ravi ei ole?

Aivar Ehrenberg

Vastas dr Aivar Ehrenberg

Duphaston aitab kollaskeha hormooni puudulikkusest tingitud ärhvardava raseduse katkemise vastu. Raseduse peetumist saab teoreetiliselt ära hoida muude ravimitega, kui põhjus ei ole loote kromosoomihälbes.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: