Siirdamisjärgne progesterooniravi 17.01.15 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere! 4 päeva tagasi toimus siirdamine külmutatud embrüotega (3tk). Loomulikku tsüklisse. Küsimus: kuna limaskest on olnud õhuke, siis kas peaks juurde võtma duphastoni vm? Naistearst neid ei määranud. Muretsema paneb, et ehk on limaskest ka liiga õhuke pesastumiseks.On ju soov, et rasedus tekiks ja
püsima jääks. Tänan.

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
duphaston vms ei tee limaskesta paksemaks. Kui arst ravi ei määranud, ju siis ei pidanud Teie puhul vajalikuks. Loomulikus tsüklis siirdamise korral pole ravimid tingimata vajalikud.
AE