pcos rasedus 22.01.19 / Kehaväline viljastamine

Külastaja küsib:

Tere
Küsimus selline, olen 7 nädalat rase, PCOS diagnoosiga. Raviks kasutas arst duphaston+clostilbegyt. Ovulatsioon ilmnes vaid mõlema koosmõjus, vaid clostilbegytiga ei õnnestunud.
Kuuendal ringil jäin rasedaks.

Analüüsid näitavad, et HCG kenasti tõusnud ja progesteroon samuti kõrge. Viiendal nädalal kergelt määris ja arst kirjutas juurde progesterooni tuppe panemiseks, Ultraheli oli korras. Endiselt pärast pikemaid jalutuskäike kergelt määrib,ultraheli kohta ütles arst, et süda lööb. Samas oli mures et lootekotis oli miski hägune vedelik ja oli kuidagi üldse väga murelik. Samas muud ei osanud edasise kohta soovitada. Järgmine kontroll alles kolme nädala pärast ja arsti olek muutis mindki nüüd murelikuks.
Küsin, miks hägune lootekott võis arstis muret tekitada? Kas oskate ehk soovitada, mis võiks veel määrimist põhjustada, mida võiks paluda arstil uurida?

Tänan

Arst vastas:

Aivar Ehrenberg

dr Aivar Ehrenberg

Günekoloog (ainult viljatusravi)

TÜ Kliinikumi Naistekliinik

Tervist,
Võimalik, et hägususe põhjuseks on veritsus. Järgmine ultraheli näitab, kas rasedus areneb õigesti. Jätkake ravi ja lootke parimat.
Terv,
AE