Rindade tõstmisejärgsed sümptomid 18.01.23 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Tere, käsin 3 kuud tagasi rindade tõstmise operatsioonil. Kuigi mõlema rinna all, vertikaalse armi all, on tunda kõva kudet, siis ühel rinnal on armi all selline nurgeline käega tuntav kõva kobar. Pikali olles seda kohta silitades, masseerides on tunda väga õrna valusööstu, valutuiget, mis kohe kaob kui ei puutu või "otsas ei maga". Kas see on normaalne? Kui kaua on armid ja alused koed sellised kõvad? Suur tänu!

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere ! Alustaksin ehk sellest, et kõige täpsemad vastused oma küsimustele saaksite ikka Teid opereerinud kirurgilt/kliinikust, sest Teie kirurg teab täpselt kuidas ta õmbles, millist õmblusmaterjali kasutas jne.jne. Mina saan Teile vastata, et 3 kuud pärast operatsiooni on täiesti normaalne, et armi piirkond on veel katsudes kõvem. Armide pehmenemine võib võtta aasta, vahel isegi kauem. See "kõva kobar" võib olla õmblusmaterjali sõlmekoht või lihtsalt armkoe osa. Ka vähene valulikkus armi piirkonnas on normaalne ja selle tundmuse taandareng võib võtta veel mitu-mitu kuud. Rindade "otsas magamist" ehk ei maksaks praktiseerida.
Lugupidamisega, dr. Peep Pree