probleem rindadega 21.05.01 / Iluravi ja plastiline kirurgia

Külastaja küsib:

Lp. Peep Pree

Olen 23-aastane noormees järgmise murega. lapsepõlves ja puberteedieas oli tugevalt ülekaaluline. (u. 90 kg.) Nüüd paar aastat tagasi hakates tervislikult toituma ja ka mõõdukalt spordiga tegelema - olen võtnud u. 25 kg. alla. Olen normaalkaalus kuid on 1 häiriv tegur. Möödunud ülekaalulisus on jätnud mulle päranduseks naiselikud rinnad. Kummaline on vaadata saledat mehekeha, kellele on "poogitud" külge mitte just eriti mehelikud rinnad. Loomulikult on nad väiksemad kui väikesed naisterahva rinnad, kuid piisavalt suured, et häirida.

Kas saab asja kirurgilise sekkumisega parandada, millised on sel juhul armid ja palju see maksma minna võiks ?

Tänan

Robert

Arst vastas:

Peep Pree

dr Peep Pree

Plastika- ja rekonstrutiivkirurg

AS Clinica Esteetilise Kirurgia Erakliinik

Tere Robert,

Günekomastia e. naiselikud rinnad on ühe statistilise uuringu järgi Ameerika Ühendriikides probleemiks iga kümnendale mehele. Sõltuvalt günekomastia tüübist - kas liigne rasvkude rindade piirkonnas või tõeline rinnanäärmekoe rohkus - tuleneb ka operatsioonitüübi valik. Lihtsam moodus on kindlasti rasvkoe vähendamine liposuktsiooni e. "rasvaimu" meetodil. Selline operatsioon üldnarkoosis maksab 10 900 krooni. Arm selle operatsioonimeetodi korral on 1-2 cm pikkune. Veidi keerulisem ja seetõttu ka kallim on nibuvälja (pigmenteerunud ala) servas tehtava haava kaudu näärmekoe väljalõikamine. Kui naha lõtvus on suur, tuleb ka nahka vähendada - ära lõigata, kuid see jätab juba oluliselt suuremad armid.

Teile sobiva operatsioonimeetodi valikuks peaksite kindlasti eelnevalt konsulteerima kirurgiga - meie kliinikus soovitavalt Dr. Ragnar Heidoga, milleks saate broneerida aja telefonil (07) 348 553.