Põlv ragiseb ja kükitades on põlve sees valu 21.07.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

MRT vastus:
T1, PDFS kujutised vasakust põlveliigesest. Meniskid, ristatisidemede, kollateraalid intaktsed, rebendeid ei esine. Liigespinnad siledad, defektideta. Liigset liigesvedelikku, bursiite ei esine. Luu-,pehmekoe signaal iseärasusteta.
Kuidas sellist vastust tõlgendada?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

MRT vastus on leiuta, ehk struktuureid muutuseid/ vigastusi ei esine. Põlveliigese ragin ja valulikkus võibolla sellisel juhul tingitud funktsionaalsest puudusest, ehk põlveliigese stabiilsus ja reie nelipealihase jõud, mis on otseselt seotud põlve koormustaluvusega.

https://www.youtube.com/watch?v=ikt6NME0k9E&ab_channel=ToneandTighten

Priit Ailt