MRT vastus mure põlvega. 17.02.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere. Mure põlvega MRT vastus lisatud. Põlv ei tee igapâevast valu, ei mâleta ka traumat. Kui tõsine tundub. Kas kohe peaks valima lõikuse või oleks taastusravil mõte? Pisikese lapse kõrvalt ei nâe võimalust opile minna. Kas sellise tulemuse puhul on ohtlik edasi lûkata lõikust? Arsti aeg alles tulemas kuid vastus ehmatas eriti kui aru ei saa midagi. Tânan kui saate valgustada ja soovitada variante.

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Füsioterapeudina ma üldiselt hindan inimese kaebusi (kui tal neid esineb) ja funktsiooni (mida ta teha saab ja mida ei saa) ning alles siis vaatan kõrvale MRT vastust. Tihti pilt ja kaebused kokku ei lähe.

MRT pildi järgi leitav vähene kõhrepindade kulumine, mis ei ole enamasti kaebuse põhjus. Lisaks meniski vigastus. Viimase osas teeb otsuse ortopeed, kas seda on vaja lõigata või mitte. Võimalik, et selles osas ei pea sekkuma.

Ma soovitan regulaarselt tegeleda põlve stabiilsuse parandamisega ja reielihaste jõu tõstmisega. Need parandavad põlve funktsiooni, mis võib valu ja muid kaebusi vähendada. Soovitan pöörduda füsioterapeudi poole, kes hindaks seisundit ja määraks terapeutilised harjutused.

Priit Ailt