Lateraalne epikondüliit 01.03.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Mind vaevab kuuaega kestnud küünarnuki välisekülje terav valu. Olen teinud kaks põletikuvastast tabletikuuri läbi. Tulemust ei ole. Olen kätt kinni sidunid, kuid ei aita see ka. Olen vähendanud koormust käele aga endiselt teeb valu iga väiksemgi pingutus käega. Valu häirib igapäeva elu päris palju. Kas peaksin pöörduma vaevustega ortooedi/reumatologi poole?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kui valu on valuvaigistitest hoolimata püsinud kuu aega, siis soovitan pöörduda ortopeedi poole. Senikaua kui olete vastuvõtu ootel, soovitan teha allolevaid asju:

Kraapimistehnika:
https://www.youtube.com/watch?v=9D2Eqe0wJ9g&ab_channel=FreedomPhysicalTherapyServices
Teipimine:
https://www.youtube.com/watch?v=U5Lms8adlak&ab_channel=Spordihooldus
Elektriravi:
www.laineravi.ee

Võimalik, et 2-3 nädala jooksul kaebused vähenevad ja võib ortopeedi aja tühistada. Juhul kui kaebused ei vähene, siis ikkagi pöörduda ortopeedi poole.

Tervitades,
Priit Ailt