Roide vigastus-millal võiks uuesti treenima hakata 17.01.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 23-aastane noor neiu. Kukkusin ca kaks nädalat tagasi õnnetult paremale küljele ja ilmselt tekkis tugev roiete põrutus (midagi katki ega mõrades ei ole).
Olen vaikselt hakanud ka treenima, aga treenides annab parem külg ikka veel tunda. Kas peaksin ootama kuni treenides enam valu ei ole või on mõõdukas valu alguses treenides okei?
Kui kaua võib aega võtta, et valu üldse enam tunda ei oleks?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Paranemine võib aega võtta 1-2 kuud, olenevalt traumast. Vaikselt liigutama hakata kindlasti võib, kui valu ja enesetunne lubab. Te ei ole täpsustanud, mis trenni teete. Soovitan treeninguid võimalusel kohandada, et valu oleks minimaalne. Vältida suurte raskuste tõstmist ja väga aktiivset liigutamist, mis valu ärritab. Ise tunnete kõige paremini, mida valu teha lubab. Vähene valu liigutamisel on praeguses paranemisetapis normaalne. Keha vaja aega taastumiseks.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut