Meniski paranemisel tekkinud paistetus 13.07.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Kukkusin selle aasta Jaanipäeval jalgrattaga. Arstide sõnul oli tulemuseks meniski vigastus, põlvest võeti veri välja ning kirjutati tablette 10 päevaks.

Võtsin rohud ära ja nagu soovitati, teen praeguseni põlvele kampriõli mähiseid ning kannan pidevalt tugisidet. Paistab, et põlv paraneb, ei valuta ega midagi. Mure aga teine:

labajala lõi paiste. Valu ei ole, ainult paistetus. Kas olen jala üle koormanud või tuleks tugisideme kandmisega vahet teha? Mis vahenditega oleks paistetust võimalik alla saada? Kas on ka peale kampriõli midagi, millega peaks/võiks põlve või labajalga määrida.

Kuna olen poole kohaga tantsuõpetaja, tunnen huvi millal võiksin uuesti liigutama hakata.

Ette tänades

Triinu

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere Triinu!

Nagu praegu paistab on põhimure labajala turse.See võib tõesti olla nii liiga kõvasti põlve kinnisidumisest kui ka ülekoormusest.raviks soovitaksin vähendada jala koormamist,lõdvendada tugisidet.Turse alandamiseks võiks kasutada midagi nendest määretest:Hirudoid,Lioton 1000,Essaven,Troxevasin.

Peatset paranemist,dr.Kaidu Meitern