Achillisuse kõõluse rebendi ennetamine 28.05.15 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

Kuu aega tagasi korvrpalli trennis, rebestasin achilliuse kõõlust, mille tagajärel tehti ka operatsioon. Kirurg Ütes,et treenima saan hakata intensiivselt alles 6 kuu pärast. Küsimus: Kas tulevikus treenides peaksin vigastatud jalga kuidagi teipima või ostma spetsiaalse sideme, et ennetada sama vigastust? Kas on anda mingeid näpunäiteid, soovitusi?

Arst vastas:

Priit Ailt

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Achilliuse kõõluse rebendist taastumine on pikk protsess ja juhul kui soovid tulevikus samal tasemel edasi sporti teha, nõuab korraliku taastusravi.

Uue rebendi võib põhjustada liiga jäigaks jäänud kõõlus, ehk siis kui pole taastunud kõõluse normaalne pikkus ja elastsus, ehk siis adekvaatne venivus koormusel. Teiseks võib uue rebendi põhjustada säärelihase lihasnõrkus. Selleks tuleks teha pidevalt jõuharjutusi säärelihastele. Kolmandaks võib kõõlus uuesti rebenede, kui ta on kasvõi kergelt põletikuline, sellisel juhul on keha kordinatsioon ja tasakaal langenud.

Taastumise ajal tuleks kasutada erinevaid teipimistehnikaid. Lasta kõõlusel korralikult taastuda - piisavalt elastne kõõlus ja adekvaatne jõud lihastes.

Spetsiaalset sidemet kõõluse toetuseks ei ole, kuna kõõlus peab liigutamisel liikuma. Külgsidemete puhul saame rääkida tugedest.

http://www.stoneclinic.com/achilles-tendon-repair-rehab-protocol

Siin on üks ravijuhis, mis ajaks peaks midagi korras olema jne. Samas soovitaksin ravi algfaasis kindlasti iga paari nädala tagant füsioterapeudi juures käimist, et ravi oleks õiges faasis. Hiljem pole see enam nii oluline.

Ühesõnaga mida parem on su taastusravi, seda väiksema tõenäosusega trauma kordub. Kiirustada ei tohiks, pigem teha asju järjestiku, nii nagu keha lubab.

Priit Ailt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

kõõluse rebend

Olen 60-aastane naine, kes aktiivselt tegeleb spordiga (sulgpall). 13.märtsil rebenes võistlumängu ajal õlavarre kakspealihase kõõlus (tuntud spordiarsti diagnoos). Arsti sõnul operatiivne ravi ei ole ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Olen sama meelt selle spordiarstiga,et õlavarre kakspea lihase pika pea kõõlust ei ole vaja taastada.Mõni näide:Eesti tuntumal spordikirurgil on ka see kõõlus katki(ja ta hüppas sellise ...

Loe edasi

Sõrme sirutaja kõõluse purunemine

Olen õnnetult purustanud parema käe keskmise sõrme sirutaja kõõluse.
Traumatoloogi diagnoos - Neli nädalat oli see kipsis ja tulemusteta.
Traumatoloog lohutas, et kui klaveri mängiga pole ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Eks nüüd järgmine samm,et sõrme sirgeks püüda saada on operatsioon.Kõige paremini teevad seda selle ala spetsialistid e.käekirurgid.

Dr.K.Meitern

Loe edasi

Sõrmeliigesed

Tere!
Mõnda tööriista pikemat aega käes hoides(sõrmed kõverdatult) muutuvad sõrme liigesed valulikuks ja mõnikord ei saa neid muidu lahti kui tuleb neid teise käega lahti suruda.Milles asi?
Tänan ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Võimalik,et tegemist ülepingutusest tingitud kõõluse põletikuga.Kiirem paranemine,pöördumisel ortopeedi poole.

Dr.A.Heimann.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi