Meniski mediaalse rebendi operatsioon ilma kõhrekahjustuseta 03.01.24 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Oskate palun öelda, kas oleks mõistlik meniskirebendi operatsioon (ilma kõhrekahjustuseta) kohe ära teha või lükata sügisesse? Kas edasi lükkamise puhul võib tekkida ka kõhrekahjustus, kuna trennikoormus on suur? Ortopeed soovitab operatsiooni. Põlves on ka suur tsüst. Aegajalt valutanud umbes 1 aasta. Aitäh!

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kuna tundub, et meniski vigastus on piisavalt suur, et operatsioon on kindlasti näidustatud, siis ma soovitan operatsioon ära teha. Alati võib oodata aga selle aja jooksul võib põlve ja kogu jala funktsioon langeda märkamatult, lisaks kordustrauma oht.

Priit Ailt