Põlv ragiseb & selles justkui pole jõudu 28.09.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Järsku on hakanud üks põlv ragisema ja selles pole enam justkui nii palju jõudu. Kui näiteks poekotti tassin, siis trepist üles minnes ka kerge valu. Põlvest käivad raksud läbi ka aeglaselt sirgeks-krõksu pannes (2 raksu), külje peal jalga tõstes/liigutades ning põlvili minnes selle põlve peale toetudes. Traumat olnud ei ole, ootamatut ülepinget olnud ei ole. Jõusaalis ei käi, liigun iga päev regulaarselt ca 10 000 sammu. Võtan juba pikemat aega Biosil toidulisandit. Kas peaks ka spetsiaalselt liigestele toidulisandit võtma või võib asi olla tõsisem?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Kuna tunnete, et põlves pole jõudu, siis esialgu soovitan põlve stabiliseerivaid ja reielihast tugevdavaid harjutusi, mis võiks funktsiooni tõsta ja läbi selle ehk ka raginat vähendada.

Harjutuste puhul hinnata valu/ebamugavust, mis ei tohiks olla 10 palli süsteemis üle 5. Enamasti valu väheneb, kui põlv saab oma jõu tagasi.

https://www.youtube.com/watch?v=h_bgIN5r5JY&ab_channel=ToneandTighten

Priit Ailt