Vigastustest taastumine 27.05.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

Olen viimased 3 aastat olnud kimpus spordivigastustega. Lihtsalt väiksed lihasrebendid/venitused (reielihas ja biitseps), shin splint syndrome mõlemal jalal, lihasspasm seljas ja mõned veel, aga need on põhilised. Kõik need on 2-3 aastat vanad hoolimata erinevatest protseduuridest ja treeningprogrammidest. Viimased 6kuud olen näinud väikest progressi ja ma mõistan et vigastustest taastumine võtabki aega, aga ma tahaks teada, et kas kuidagiviisi saaks seda protsessi kiirendada? Ma magan piisavalt, toitun enda arust hästi, liigutan end nii pidevalt kui ilma valuta saan, limiteerin alkoholi ja suitsetamist. Mida ma võiksin veel teha, et maksimaliseerida ja kiirendada taastumist? Kas kreatiini võtmine võiks ka kiirendada lihaste taastumist ning kiirendada nende kasvu?

Arst vastas:

Priit Ailt

Füsioteraapia

Tere,

Toidulisanditest võib kasu olla kreatiinist, mineraalidest (Ca, Mg, Zn) ja B grupi vitamiinidest.
Taastumist võib kiirendada ka elekrtiravi www.laineravi.ee

Priit Ailt