Kreatiin vigastustest taastumiseks 27.05.23 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere

Olen viimased 3 aastat olnud kimpus spordivigastustega. Lihtsalt väiksed lihasrebendid/venitused (reielihas ja biitseps), shin splint syndrome mõlemal jalal, lihasspasm seljas ja mõned veel, aga need on põhilised. Kõik need on 2-3 aastat vanad hoolimata erinevatest protseduuridest ja treeningprogrammidest. Viimased 6kuud olen näinud väikest progressi ja ma mõistan et vigastustest taastumine võtabki aega, aga ma tahaks teada, et kas kuidagiviisi saaks seda protsessi kiirendada? Ma magan piisavalt, toitun enda arust hästi, liigutan end nii pidevalt kui ilma valuta saan, limiteerin alkoholi ja suitsetamist. Mida ma võiksin veel teha, et maksimaliseerida ja kiirendada taastumist? Kas kreatiini võtmine võiks ka kiirendada lihaste taastumist ning kiirendada nende kasvu?

Arst vastas:

Maris Perendi

dr Maris Perendi

Füsioteraapia

Confido tervisekeskus

Tere

Kui vigastusi nii palju, tuleks vaadata üle treeningplaan ja treeningharjumused. Soovitatavalt koos füsioterapeudiga. Taastumine tõepoolest on pikk protsess. Toidulisandite tarbimine taastumist ilmselt ei kiirenda. Õige toitumine, puhkus ja sobiv treeningkoormus on olulisemad. Kui progressi on juba olnud näha, soovitan kõigega järjepidevalt jätkata. Pöörduge füsioterapeudi vastuvõtule, et hinnata oma füüsilist vormi ja saada täpsemad juhised treeninguteks.

Heade soovidega

Maris Perendi
Füsioterapeut